Jaký je zákonný věk v různých zemích?

Zákonný věk, ve kterém je člověk považován za schopný souhlasit se sexuálními aktivitami, se v různých zemích po celém světě pohybuje od 11 do 21 let. Některé národy však nemají stanovený věk souhlasu, protože zakazují sexuální vztahy mimo manželství. Nigérie, africký národ, má nejnižší věk pro souhlas na světě, zatímco Bahrajn, země v Asii, má nejvyšší zákonný věk pro souhlas.

Přehled Věku Souhlasu V Různých Zemích Po Celém Světě

Věk Souhlasu: 11 Až 12 Let

Zákonný věk, ve kterém může osoba souhlasit se sexuálním vztahem v Nigérii, je 11 let. Tento konsensuální věk je nejnižší na světě. Filipíny a Angola je úzce následují, přičemž věková hranice pro souhlas v obou zemích je 12 let.

Věk Souhlasu: 13 Až 14 Let

Podle japonského trestního zákoníku je zákonný věk souhlasu v Japonsku 13 let a jakákoliv sexuální aktivita s osobou mladší 13 let je nezákonná. Nicméně podle jiných místních zákonů v zemi je de facto věk souhlasu 16 let. Burkina Faso, Komorské ostrovy, Niger a Saharská arabská demokratická republika mají také věkovou hranici 13 let. V dalších 32 zemích včetně Albánie, Rakouska, Bangladéše, Bolívie, Brazílie, Číny, Eritrey, Itálie, Německa, Maďarska, Myanmaru, Kolumbie a Portugalska je věková hranice 14 let.

Věk Pro Udělení Souhlasu: 15 Až 16 Let

Existuje asi 26 zemí, kde je věk souhlasu 15 let, včetně Grónska, Islandu, Aruby, Chorvatska, Severní Koreje a Polska. V 76 dalších zemích světa je věk souhlasu 16 let. Některé z těchto zemí zahrnují Spojené státy, Spojené království, Kanadu, Rusko, Tchaj-wan, Jižní Afriku, Nepál, Mongolsko a Lesotho.

Věk Souhlasu: 17 Až 18 Let

Na Kypru, v Irsku, Mexiku a na Nauru nelze legálně souhlasit se sexuálním vztahem před dosažením 17 let. 40 dalších zemí, mezi nimi Keňa, Irák, Nikaragua, Vatikán, Vietnam, Argentina, Rwanda, Indie a Guatemala, zakazuje sexuální aktivity s partnery mladšími 18 let.

Věk Pro Udělení Souhlasu: Nad 19 Let

Do této skupiny spadají pouze tři země. První je Niue, oceánská země, kde mohou být sexuální aktivity legální pouze v případě, že je partnerům 19 let nebo více. Druhým je Jižní Korea, kde je věk pohlavní dospělosti 20 let, a konečně Bahrajn, kde jsou sexuální vztahy zakázány osobám mladším 21 let. Bahrajnský zákonný věk pro souhlas je nejvyšší na světě.

Země, Kde Jsou Sexuální Vztahy Mezi Nesezdanými Lidmi Nezákonné

Existuje 13 národů, které nemají zákonný věk pro souhlas a lidé v těchto zemích se mohou zapojit do sexuálních aktivit pouze v případě, že jsou manželé. Tyto země mají převládající islámskou populaci. Patří mezi ně Súdán a Libye v Africe, Írán, Afghánistán, Kuvajt, Maledivy, Pákistán, Omán, Palestina, Saúdská Arábie, Katar, Spojené arabské emiráty a Jemen.

Průměrný Globální Věk Souhlasu

Zákonný věk souhlasu ve většině zemí je 16 let nebo více, protože jednotlivci tohoto věku jsou považováni za zralé a schopné činit informovaná rozhodnutí. Některé ze zemí, kde je věk souhlasu nižší než 16 let, mají jiné místní zákony na ochranu dětí mladších 16 let před sexuálním vykořisťováním.