Elektrické vznášedlo VonMercier Arosa Ferrari

Nové vznášedlo ve stylu Ferrari se prohlašuje za nejtišší na trhu. Elektrické vznášedlo Arosa 2023 za 162 000 liber je navrženo pro přepravu tří lidí na vodě i na zemi. Společnost VonMercier se sídlem v Marylandu uvedla, že debutovala Arosa na autosalonu DC 2023 v roce 2023. Leden.“ Nízkoprofilová karoserie, agresivní příď a výkonné boční sání dělají z Arosa první skutečně moderní design vznášedla,“ vysvětluje firma. Po obdržení několika objednávek mají být první modely dodány v červenci.

Karoserie a trup Arosa jsou vyrobeny z uhlíkových vláken a jsou k dispozici v řadě barev. Přizpůsobitelné dřevěné paluby poskytují hřejivý pocit a funkční trakci v mořském prostředí.

Elektrická pohonná jednotka, kterou lze zapojit do jakékoli standardní nabíječky pro elektromobily, výrazně snižuje hluk, znečištění a údržbu ve srovnání s vznášedlem poháněným palivem.

„Zvukový profil byl popsán jako ‚tišší než domácí vysavač‘,“ popisuje společnost. K dispozici je výběr z baterií, které poskytují dobu jízdy od 90 minut do 180 minut. Arosa může jet rychlostí až 50 mph. ačkoli cestovní rychlost je uvedena jako 20 mph. Se základním modelem začínajícím na 200 000 USD si kupující mohou vybrat z řady dalších možností od konfigurace sedadla po typ digitálního displeje.