Neuvěřitelná výroba Boeingu 777 z papíru

Luca Iaconi-Stewart narozený kolem roku 1991 je americký designér, který v roce 2014 dosáhl široké publicity tím, že postavil model Air India Boeing 777 v měřítku 1/60 pomocí manilových skládaček. Tvrdil, že dokončení trvalo 10 000 hodin a že se mu věnoval celý léto jen do dokončení stavby sedadel pro cestující.

Letadlo je kompletní až do detailů, jako jsou šrouby, hydraulické trubky a panty. Má vybavení, jako jsou zábavní systémy s opěradly sedadel, vozíky s jídlem a také skrytý „modul odpočinku“ posádky, který většina cestujících, dokonce ani ti v první třídě, nikdy neuvidí. „Líbí se mi, jak letadla vypadají, a miluji motory,“ říká Iaconi-Stewart.

Air India 777 používá nejvýkonnější proudové motory, jaké byly kdy vyrobeny, GE90-115B. Motor navržený společností GE Aviation je také prvním proudovým motorem využívajícím lopatky ventilátoru vyrobené ze speciálního kompozitu uhlíkových vláken.

Lehký materiál umožnil inženýrům rozšířit průměr motoru na 134 palců a dodat mu větší šmrnc. „Čepele jsou prostě krásné,“ říká Iaconi-Stewart. „Studoval jsem je v Muzeu moderního umění v New Yorku, kde jsou součástí kolekce designu.