Které Olympijské hry byly jako první vysílány v televizi?

Olympijské hry jsou jedny z nejsledovanějších a nejsledovanějších her po celém světě. Dnes, kdy sportovci soutěží na olympijských hrách, mohou miliony diváků na celém světě sledovat aktuální zpravodajství několika způsoby, včetně rádia, televize nebo živého vysílání přes internet. Ne vždy tomu tak však bylo.

Historie Olympijských Her

Starověké olympijské hry začaly jako součást náboženských a atletických aktivit v Řecku . Sportovní akce se konaly každé čtyři roky v Olympii s účastníky několika městských států a království starověkého Řecka. Společnými událostmi během olympijských her byly atletika a bojové sporty jako wrestling a zvířecí závody. Antické olympijské hry také představovaly rituální oběti na počest Dia a Pelopse, který byl mýtickým králem Olympie. Novodobé olympijské hry se poprvé konaly v Aténách v roce 1896 po vytvoření Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v roce 1894. Přestože olympijské hry rostly v popularitě, zejména v Evropě, pouze ti, kteří se zúčastnili sportovní události v hostitelských městech, možnost vidět soutěžící sportovce. Zbytek světa mohl číst jen to nejlepší v časopisech a novinách.

První Televizní Hry

Na rozdíl od většiny zdrojů byly vůbec první odvysílané olympijské hry letní olympijské hry v roce 1936 v Berlíně, Německo , ale pouze v rámci země. Město vyhrálo nabídku na pořádání olympijských her nad Barcelonou v dubnu 1931, během zasedání MOV, které se konalo v Barceloně. Události byly vysílány prostřednictvím uzavřených televizí a přenášeny na černobílé obrazovky ke sportovcům v olympijské vesnici. Události byly také vysílány veřejnosti ve více než dvou desítkách speciálních promítacích místností v Berlíně a Postupimi. Německá pošta odvysílala události pomocí zařízení Telefunken. Ve vysílání byly použity tři různé typy kamer, což vedlo k výpadkům při přechodu z jednoho typu kamery na druhý. Přenos byl proveden z televizní stanice Paul Nipkow.

Vývoj V Olympijském Vysílání

Vysílání olympijských her v roce 1936 otevřelo stavidlo pro vysílání následujících olympijských her a dalších významných sportovních událostí, jako je mistrovství světa ve fotbale, pro širší publikum mimo hostitelské město/země. Během letních olympijských her v Londýně v roce 1948 BBC pokryla hry ve své televizi živě ze stadionu Wembley, ale omezila pokrytí na oblast Londýna. První vysílací práva byla prodána během letních her v roce 1956 s několika mezinárodními vysílacími společnostmi, včetně BBC, CBS a NBC, mimo jiné, které tyto události vysílají. Ve stejném roce byly vysílány první zimní hry. RAI byla první, kdo vysílal zimní hry. Zimní hry 1956 v Cortině v Itálii byly také první, které byly vysílány mezinárodnímu publiku. Vysílání bylo přenášeno přes Eurovizi do několika evropských zemí včetně Spojeného království , Německa, Francie , Švýcarska , Rakouska a Belgie . Zimní olympijské hry 1960 byly první olympijské hry, které byly vysílány v USA, zatímco letní olympijské hry 1960 byly první olympijské hry, které byly vysílány v Severní Americe. Olympijské hry v Tokiu v roce 1964 byly první, které oslovily celosvětové publikum.