10 Nejvíce Přeplněných Vězeňských Systémů Na Světě

Věznice je nápravné zařízení, které po určitou dobu omezuje osoby, u nichž se má za to, že porušují zákon. Vězni jsou drženi buď v době, kdy jsou odsouzeni, nebo čekají na soud. Po prokázání viny je obviněná osoba poslána do věznice s minimální, střední nebo nejvyšší ostrahou v závislosti na povaze trestného činu. Některé věznice mohou odsouzeným nabídnout dovednosti prostřednictvím školení, aby vězni po propuštění snadno zapadli do společnosti. Většina vlád jen zřídka počítá s rozšiřováním vězeňských zařízení. Přestože existují stanovená pravidla týkající se počtu lidí, kteří mají být drženi v budově věznice, některé země mají přeplněné cely.

Nejvíce Přeplněné Vězeňské Systémy

Haiti

Haiti má nejvíce přeplněné věznice na světě. Vězeňská zařízení jsou přetížená a pojme 454,4 % své běžné kapacity. V těchto věznicích dochází k porušování základních lidských práv s případy těžké podvýživy a rychlého šíření nemocí. Projednávání soudních případů trvá dlouho, protože soudce pracuje na částečný úvazek a řízení jsou psána rukou. Situaci zhoršilo zemětřesení v roce 2010, které zničilo soudní budovy v zemi.

Filipíny

Na druhém místě jsou Filipíny, jejichž kapacita byla natažena na 436,0 %. Situace ve filipínských věznicích se zhoršila poté, co prezident Rodrigo Duterte zahájil válku proti obchodníkům s drogami.

El Salvador

Salvador je na třetím místě s 348,2% přeplněností. Cely, jak byly navrženy pro válečné zajatce, jsou přetížené, takže vězni žijí v přeplněném prostředí, které představuje riziko pro jejich zdraví.

Zambie

Kapacita Zambie byla přetížena na 303,0 %, čímž se věznice staly nejvíce přeplněnými v Africe. Vězni žijí ve špatném prostředí a přístup k základním potřebám je luxus.

Guatemala

Guatemala má vysoký počet vězňů ve výši 296,2 % původní kapacity. Situace vedla k vytvoření různých gangů ve věznici, které se čas od času zapojují do války o omezené dostupné zdroje.

Srovnání Přeplněnosti Věznic Mezi USA A Jinými Zeměmi

Americká vláda provedla zásadní reformy, aby odlehčila své věznice. Systém trestního soudnictví v zemi zadržuje více než 2 miliony vězňů ve více než 6 000 věznicích, nápravných zařízeních pro mladistvé a místních a věznicích. Některé státy mají více přeplněných věznic než jiné. Aktuální obsazenost věznic je 103,9 % původní kapacity. USA jsou na 113. místě na světě, pokud jde o přeplněnost věznic.