V Chorvatsku si užijete dovolenou na jachtě

Patříte-li mezi milovníky jachtingu, nebo si jej chcete vyzkoušet, pak je chorvatsko ostrovy pro tento druh vodních radovánek ideální volbou. Tato dovolenková destinace nabízí svým návštěvníkům velké množství marin a ostrovů k průzkumu. Ty jsou rozeseté v pobřežních vodách blízko sebe a díky tomu nemusíte překonávat velké vzdálenosti. Vzhledem k tomu, že nabídka jadranských ostrovů je rozmanitá, nabízí se velké množství různých možností. Zajistěte si ubytování chorvatsko a plnými doušky si užívejte vše, co tato země nabízí. A kam se tedy s jachtou vydat?

Krk

Ostrov Krk patří mezi ta nejvíce navštěvovaná místa. Důvodem je spojení s pevninou pomocí mostu a navíc má svoje vlastní letiště. Nejčastějším cílem jachtařů je Punata, kde se nachází velká marina. Mezi další vyhlášená letoviska patří města Krk, Malinska, Baška nebo Njivice. Zakotvit můžete téměř kdekoli.

Cres

Jedná se o druhý největší z jadranských ostrovů. Vody kolem ostrova jsou vyhlášené chráněným územím pro delfína skákavého. Také se zde nachází velmi malebná pláž Lubenice.

Lošinj

Až k tomuto ostrovu sahají chráněné vody určené delfínům. Za návštěvu rozhodně stojí i klimatické lázně, které se nacházejí v městečkách Mali a Veli Lošinj. Díky nim nese ostrov přízvisko vitality. Vzhledem k tomu, že je ostrov celkem dlouhý, jachtaři vítají jeho rozdělení pomocí průplavu. Díky němu nemusejí obeplouvat ostrov celý.

Dugi otok

K tomuto ostrovu nemíří pouze jachtaři, ale také potápěči. Lákají je v tato místa potopené vraky lodí a podvodní krásy. V jižní části se nachází přírodní zátoka, kde můžete pozorovat pestrobarevný vodní svět. Na západní straně se zase nachází jeskyně, které dávají sluneční paprsky nevšední barvu.

Pag

Na tento ostrov míří gurmáni. Je vyhlášený svojí produkcí vína, jehněčích specialit a sýrů. Své návštěvníky láká také na nádherné pláže a bohatý noční život.