3D tisk pro práci i pro zábavu

Žádná technologie nenabízí tak široké uplatnění, jako 3D tisk. S pomocí 3D tisku se dnes může vyrábět téměř cokoliv, od jídla až po stavby, složité součástky, protézy, implantáty, zmenšené modely a mnoho věcí, které by jiným způsobem vyrobit nešlo. Existuje nespočet druhů 3D tiskáren, které se liší způsobem tisku, velikostí, používanými materiály a pochopitelně i cenou. Zatímco některé jsou závratně drahé a mohou si je dovolit jen bohaté společnosti, některé 3D tiskárny jsou cenově dostupné pro každého a můžete si je snadno pořídit i vy.

Objevte potenciál 3D tiskáren

3D tiskárny můžete využít pro práci i pro zábavu. Mnoha lidem pomáhají vyrábět díly pro klienta, pracovní pomůcky, ale třeba také zmenšené návrhy a projekty. Co si vymodelujete ve 3D, to vám tiskárna vytiskne. Lze je využít i pro zábavu, mnoho lidí si tiskne hračky, potřeby pro domácnost, různé zlepšováky či třeba modely aut nebo oblíbených filmových postav. Nemusíte si vše modelovat sami, internet je plný mnoha předloh, které si stačí stáhnout a vytisknout.

Pokud ještě 3D tiskárnu nemáte, její pořízení můžete realizovat v českém internetovém obchodě eshop.sharplayers.cz. Nabízí dva nejpopulárnější druhy 3D tiskáren, FDM a SLA 3D tiskárny. První typ tiskne aditivní metodou za pomoci filamentů, druhý typ zase využívá fotosenzitivní pryskyřici, kterou vytvrzuje za pomoci UV laseru.

V eshopu si pořídíte nejen 3D tiskárny, ale prakticky vše, co je k 3D tisku zapotřebí. K dispozici jsou vám zde materiály pro 3D tisk, náhradní díly, kompletní příslušenství, vše pro vybavení dílny a mnoho dalšího. Veškerý sortiment je přehledně rozdělený do kategorií, takže snadno a rychle najdete to, co potřebujete. Pokud s 3D tiskem teprve začínáte, web pro vás bude také zdrojem mnoha užitečných informací, které byste měli o 3D tisku vědět. 3D tiskárna se nestane strojem, na který se bude prášit. Jakmile jednou s 3D tiskem začnete, nepřestane vás bavit a vždy se nebudeme moci dočkat až si vytisknete něco dalšího.